خانه » اخبار/تکنولوژی » گوشی های Google Pixel و Google Pixel XL: گوشی های بعد از نکسوس و امکانات آنها

گوشی های Google Pixel و Google Pixel XL: گوشی های بعد از نکسوس و امکانات آنها

تخفیف خرید ساعت هوشمند اپل واچ
1

آماده باشید: گوشی های Pixel در راهند

در هفت سال گذشته، گوگل با مشارکت بعضی از شرکت های سازنده گوشی های هوشمند اندرویدی اقدام به فروش گوشی هایی تحت نام نکسوس کرده است. امسال، این شرکت دو گوشی جدید را تحت برندی که برای گوشی های هوشمند جدید، اما برای طرفداران گوگل نام آشناست، عرضه می کند: Pixel

در تاریخ ۱۳ مهر، گوگل برگزار کننده مراسمی در فرانسیسکو است که در آن دو گوشی ساخت خود را رونمایی می کند. گوشی Pixel صفحه نمایشی ۵ اینچی دارد، در حالی که صفحه نمایش گوشی XL  در سایز ۵٫۵ اینچی است. این گوشی ها توسط شرکت HTC تولید می شوند، اما این شرکت تایوانی از دید عموم مخفی است و برند گوگل در جلو و مرکز گوشی قرار دارد. و سیستم عامل اندروید ۷٫۱ نوقا به همراه چند تغییر در رابط کاربری و مجموعه جدیدی از برنامه های گوگل را باید انتظار داشته باشید.

در ادامه توضیحی در مورد آن چه در تاریخ ۱۳ مهر انتظار خواهید داشت را ارائه می کنیم، با Paper همراه باشید.

 اسم Pixel

گوگل در ابتدا از نام Pixel برای لپ تاپ های Chromebook Pixel خود استفاده کرد که لپ تاپ هایی با کیفیت بودند که توسط شرکت گوگل ساخته شدند. در اواخر سال ۲۰۱۵، شرکت گوگل از تبلت ترکیبی Pixel C رونمایی کرد، که یک تبلت اندرویدی با صفحه نمایش بزرگ بود که داکی برای صفحه کلید داشت.

برند Pixel همانند برند Nexus در طول زمان تحول پیدا کرده است. این برند در اصل به تراکم پیکسل بالای صفحه نمایش با کیفیت Chromebook Pixel اشاره دارد. سپس، با عرضه Pixel C، بیشتر به سخت افزار ساخت گوگل مرتبط شده است. از آن زمان حدس هایی در مورد گوشی های پیکسل زده شده است و اکنون این حدس ها به واقعیت پیوست است.

برند Pixel در طول زمان تحول پیدا کرده است. اکنون مشخص است که Pixel به معنای بهترین سخت افزار گوگلی است.

تغییر از نکسوس به Pixel بیانگر تغییر در استراتژی گوشی های دارای برند گوگل است. در حالی که گوشی های نکسوسی با مشارکت عمومی با یک شرکت سازنده اندرویدی تولید شدند، گوشی Pixel بیشتر شبیه یک سازنده دستگاه اصلی سنتی است، HTC گوشی را با ویژگی های گوگل می سازد و سپس گوگل آن را مستقیما می فروشد و به عنوان گوشی ساخت گوگل روانه بازار می کند.

در ارتباط با این موضوع که آیا این گوشی های جدید واقعا ساخت گوگل هستند، بیایید بخاطر داشته باشیم که آیفون از لحاظ فنی ساخت Foxconn است نه شرکت اپل. و هر چه پیشتر می رویم، برند جدید این امکان را برای گوگل فراهم می کند تا رابط کاربری جدید “Pixel” خود را که شامل لانچر، طرح رنگ و قابلیت های نرم افزاری جدید است را از رابط کاربری نسبتا کسل کننده نکسوس متمایز کند.

ویژگی های سخت افزاری Google Pixel

واضح ترین تصاویری که از دو گوشی مشاهده کردیم، از طریق Android Police بود و هر دو سفید رنگ بودند.

عکس ها بدنه ای فلزی با لبه هایی نسبتا زاویه دار و پنجره شیشه ای عجیبی در پشت را نشان می دهد که تا اسکنر اثر انگشت که در بدنه پشتی قرار دارد، امتداد می یابد (ناحیه تیره و تار در قسمت جلو به نظر یک شناسه امنیتی است و دکمه فیزیکی نیست، پس در گوشی های نهایی انتظار وجود داشتن آن را نداشته باشید.)

گوشی های Google Pixel و Google Pixel XL: گوشی های بعد از نکسوس و امکانات آنها

همچنین فرضیاتی مبنی بر وجود یک لوگوی G تنها در پشت، به عنوان تنها قسمت مرئی برند وجود دارد. با توجه به آن چه اکنون در مورد گوشی های pitch ساخت گوگل می دانیم، در صورت به وقوع پیوستن این مساله غافلگیر نخواهیم شد.

در ارتباط با ویژگی ها، اطلاعات به کندی از منابعی مثل Evan Blass و Android Police درز کرده است. در ادامه ویژگی های احتمالی این دو گوشی را ارائه می کنیم. اگر این ویژگی ها دقیق باشند، دو گوشی جدید ساخت گوگل از اولین گوشی هایی هستند که از پردازنده جدید Snapdragon 821 پشتیبانی می کنند که مدل ارتقا یافته پردازنده ۸۲۰ است که در بسیاری از گوشی های رده بالای سال ۲۰۱۶ مشاهده کردیم.

گوشی های Google Pixel و Pixel XL: گوشی های بعد از نکسوس و امکانات آنها

صفحه نمایش Full HD گوشی Pixel تقریبا یک روز دوام شارژ را در بردارد، باتری این گوشی نسبت به استانداردهای گوشی اندرویدی نسبتا کوچک است، در حالی که باتری گوشی XL هم اندازه باتری گوشی Nexus 6P است، و این گوشی صفحه نمایشی کوچکتر و قابلیت های بهینه تری دارد.

در ارتباط با دوربین، بر اساس فرضیات، دوربین پشتی این دو گوشی دقیقا دوربینی است که در گوشی HTC 10 استفاده شده است. اگر این طور باشد، انتظار داریم تا عملکردی قابل قیاس با بهترین گوشی های اندرویدی حال حاضر داشته باشد، با توجه به پردازش  HDR+ گوگل و اضافه شدن احتمالی لرزش گیر تصویر اپتیمال (که در گوشی سال گذشته ۶P وجود نداشت).

Category Google Pixel Google Pixel XL
Operating System Android 7.1 with Google UI Android 7.1 with Google UI
Processor Qualcomm Snapdragon 821 Qualcomm Snapdragon 821
RAM ۴GB ۴GB
Display ۵-inch AMOLED 1920×1080 ۵٫۵-inch AMOLED 2560×1440
Camera ۱۲MP rear, 8MP front ۱۲MP rear, 8MP front
Battery ۲,۷۷۰mAh non-removable ۳,۴۵۰mAh non-removable
Connectivity USB Type-C, Bluetooth 4.2 USB Type-C, Bluetooth 4.2
Fingerprint Yes Yes
Storage ۳۲GB/128GB ۳۲GB/128GB
IP rating IP53 IP53

ویژگی های نرم افزاری

تا به حال، سخت افزار یک گوشی اندرویدی استاندارد را مشاهده کرده ایم. چیزی که در واقع گوشی های Pixel را متمایز می کند، نرم افزار آن است. با توجه به زمان رونمایی، در اوایل مهر، انتظار داریم که مجهز به اولین بروزرسانی فصلی برای اندروید نوقا باشد که مطابق با یک منبع برجسته اندروید ۷٫۱ نام دارد.

اما گوشی های گوگلی سال ۲۰۱۶ برخلاف سال های گذشته با چند نرم افزار و تنظیمات رابط کاربری جدید عرضه می شود. برخی گفته اند که تغییرات عمده ای در رابط کاربری مثل تعویض آیکن های برنامه اخیر، home و back و یک ته رنگ آبی جایگزین آبی مایل به سبز مورد استفاده در برنامه تنظیمات و سوئیچ های تنظیمات سریع اندروید شده است.

اما همچنین مطابق با گزارشات اخیر قابلیت های قابل توجه بیشتری در راه است، مانند توانایی دو بار ضربه برای فعال کردن صفحه نمایش محیط، یک حالت Night Light برای کاهش ساطع شدن نور آبی از صفحه نمایش و یک نوار پشتیبانی زنده در برنامه تنظیمات برای کمک گرفتن مستقیم از گوگل. و قابلیت کاربردی عاریت گرفته از رابط کاربری اموشن هواووی که در رابط کاربری این گوشی ها وجود دارد، احتمالا کشیدن انگشت روی حسگر اثر انگشت به سمت پایین برای باز کردن نوار اطلاع رسانی است.

گوشی های Google Pixel و Google Pixel XL: گوشی های بعد از نکسوس و امکانات آنها

گوگل همچنین لانچر Google Now  را کنار گذاشته و از لانچر Pixel استفاده می کند. نوار جستجوی آیکونی گوگل کنار گذاشته شده است و یک نوار برای باز کردن فید گوگل جایگزین آن شده است. و کشوی برنامه بازگشته است و اکنون با سوایپ کردن به سمت بالا  در قسمت favorites کلیه برنامه ها نشان داده می شوند.

همچنین به نظر می رسد که گوگل یک جریان زنده از کاغذ دیواری های همواره در حال بروزرسانی را در گوشی های جدید خود جای داده است. در کنار این رابط کاربری جدید گوگل، می توانیم انتظار داشته باشیم که کلیه قابلیت نرم افزاری گوشی های نکسوس گوگل در این گوشی ها نیز وجود داشته باشند، از جمله بروزرسانی های سریع، پیش نمایش و میان افزارهای اندک.

عرضه و قیمت

انتظار نداشته باشید این گوشی ها قیمتی مانند گوشی های نکسوس داشته باشند.

عرضه دو گوشی با کیفیت با برند و ویژگی های داخلی برجسته منجر به این فرضیه شده است که این گوشی ها قیمت های نسبتا بالایی دارند. روی هم رفته، گوگل قطعا با عرضه این گوشی ها  به دنبال رسیدن به شرکت های سامسونگ و اپل است. Android Police می گوید گوشی کوچکتر ۶۴۹ دلار  و مدل بزرگتر ۷۰۰ دلار قیمت دارد. برای این گوشی ها قیمت هایی مشابه گوشی های نکسوس را انتظار نداشته باشید. در عوض، منتظر دو گوشی رده بالا از گوگل با قیمت های رده بالای متناسب باشید.

تصاویر و مشخصات لو رفته از گوشی های Google Pixel و Google Pixel XL

گوشی های Google Pixel و Google Pixel XL: گوشی های بعد از نکسوس و امکانات آنها گوشی های Google Pixel و Google Pixel XL: گوشی های بعد از نکسوس و امکانات آنها گوشی های Google Pixel و Google Pixel XL: گوشی های بعد از نکسوس و امکانات آنها گوشی های Google Pixel و Google Pixel XL: گوشی های بعد از نکسوس و امکانات آنها گوشی های Google Pixel و Google Pixel XL: گوشی های بعد از نکسوس و امکانات آنها

1
دانلود اپلیکیشن اندروید عصر دیجیتال

درباره نویسنده Asrdigital

از دست ندهید

اندروید در سال 2017

اندروید در سال ۲۰۱۷

1 بیایید در مورد مسیر پیش روی اندروید صحبت کنیم. در انتهای سال ۲۰۱۶ هستیم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *