خانه » اخبار/تکنولوژی » گوشی شما شاید هیچگاه به اندروید ۷ نوقا ارتقا پیدا نکند، اما ایا این مساله مهم است؟
تخفیف خرید ساعت هوشمند اپل واچ
گوشی شما شاید هیچگاه به اندروید 7 نوقا ارتقا پیدا نکند، اما ایا این مساله مهم است؟

گوشی شما شاید هیچگاه به اندروید ۷ نوقا ارتقا پیدا نکند، اما ایا این مساله مهم است؟

1

مگر این که گوشی گوگلی خریده باشید، در غیر این صورت کمی طول می کشد تا بتوانید گوشی خود را به اندروید نوقا ارتقا دهید، البته اگر بتوانید. اما آنقدری که فکر می کنید اهمیت ندارد.

اندروید و بروزرسانی ها به نظر یک راز برای بسیاری از ما است. اگر شما با روش کار کردن توزیع نرم افزار منبع باز بزرگ آشنا نیستید، تعیین این مساله که کدام چه نسخه ای و چه زمانی را دریافت می کند، کمی گیج کننده می شود. خواندن مطالبی که در اینترنت نوشته شده است اغلب وضعیت را بدتر نیز می کند، اما در مورد این صحبت می کنیم که اندروید ۷٫۰ چگونه به اینجا رسیده است و گوشی ها چه زمانی بروزرسانی می شود و آیا اصلا بروزرسانی می شوند یا خیر. در این صورت مقایسه های اجباری با سیستم عامل های ios و ویندوز شروع می شود و بیشتر گیح می شوید. تقصیر کسی نیست: اغلب ما اندروید را به عنوان یک سیستم عامل واحد در نظر می گیریم، اما این طور نیست. بیاید با نگرشی نو به آپدیت های اندروید و این سیستم عامل بنگریم، با Paper همراه باشید.

رایگان

هیچ کسی مالک اندروید نیست و به همین دلیل است که همه چیز این قدر متفاوت است. اندروید برای کلیه اهداف و مقاصد خود یک توزیع لینوکسی مانند Ubuntu است. گوگل کد منبع را حفظ می کند، اما آن را به یک قطعه نرم افزاری تبدیل و آن را عرضه نمی کند. آنها پچ و افزودنی هایی را از شرکت های معتبر دیگر دریافت می کنند و مطمئن می شوند همه چیز آن طوری که قرار است، پیش می رود و سپس به هر کسی این امکان را می دهد تا هر کاری می خواهد با آن انجام دهد. درک این مساله اندروید چیست و نحوه توزیع آن چگونه است، در هنگامی که در مورد این نرم افزار بر روی گوشی خود فکر می کنیم، مهم می باشد.

در ارتباط با بروزرسانی نسخه سیستم عامل دو انتخاب دارید، گوشی هایی مارک Nexus از گوگل خریداری کنید یا از دیگر بازیگران دنیای اندروید گوشی بخرید و منتظر بمانید.

دو نوع بروزرسانی

گوشی شما شاید هیچگاه به اندروید 7 نوقا ارتقا پیدا نکند، اما ایا این مساله مهم است؟

بروزرسانی ها مهم هستند، نحوه کار آنها برای اندروید نیز مهم است. بروزرسانی های مهم بروزرسانی هایی نیستند که به طور اتفاقی می شنوید. بروزرسانی هایی که هر ماه تیم اندروید در شرکت گوگل یا تیم Knox در شرکت سامسونگ یا هر کمپانی دیگر ارائه می شود برای کنترل ارائه پچ های تعمیر و نگهداری برای توزیع اندرویدی است که برای گوشی شما به صورت سفارشی ایجاد شده اند و بروزرسانی های مهمی به حساب می آیند. این ها پچ هایی هستند که مطمئن می شوند که گوشی شما دقیقا کاری که در هنگام خرید گوشی قرار بود انجام دهد را انجام می دهد و به شکل ایمنی این کار را می کند.

بروزرسانی های کوچک ماهانه بروزرسانی های مهم هستند

گوگل کار خوبی انجام داده است و نسخه های اندروید را بروزر نگه می دارد. آنها کارهای بسیار دیگری را به شکل ضعیف انجام می دهند، اما از زمان اندروید بستنی حصیری مشکلات نرم افزاری اندروید را در هر بروزرسانی برطرف می کند. آنها همچنین مشاهده انچه پچ شده و نحوه انجام آن را آسان می کنند، تا بتوانید خود آن را در نسخه خصوصی سازی شده تولید کنید. این جایی که که دوستانی که گوشی شما را می سازند وارد عمل می شوند.

گوگل این پچ ها را می گیرد و آن را در نسخه اندرویدی که برای گوشی های خود تولید می کند، قرار می دهد. به خاطر داشته باشید که حتی گوشی های مثل Nexus 6P به نسخه اندروید مخصوص خود نیاز دارند. شرکت سامسونگ، HTC و هواووی و هر شرکت دیگری می تواند کار مشابهی را انجام دهد و یک پچ کوچک برای گوشی شما ایجاد کند. به شکلی که تبلیغ شده کار می کند و عموما در برابر چیزهای نامطلوبی که در مورد بدافزارها می شنوید بدور خواهید ماند، مگر این که وقتی برنامه ای از خارح از گوگل پلی نصب می کنید، گوشی خود را در معرض ریسک قرار می دهید و یا به فردی که نباید اعتماد کنید.

قابلیت های جدید

نوع دیگر بروزرسانی توجه مطبوعات و رسانه ها و همه را به خود جلب می کند. این بروزرسانی ویژگی های جدیدی را به همراه دارند یا نحوه کار قابلیت ها را تغییر می دهند و افرادی مثل من وقت می گذارند و در مورد انها نقد و بررسی می نویسند. آنها بروزرسانی های فوق العاده ای هستند (به شکلی که باید کار می کنند) و صحبت در مورد آنها ارزشش را دارد. اما بروزرسانی های ماهانه اهمیت بیشتری دارند. شما یک یخچال یا تلویزیون را برای قابلیت های فوق العاده ای که سال بعد ارائه می شود خریداری نمی کنید، بنابراین شما نباید یک گوشی را برای چیزهای فوق العاده ای که سال بعد عرضه می شود خریداری کنید. قابلیت هایی که امسال عرضه کرده است هنوز باید جوابگو باشند.

به دلیل شیوع توزیع اندروید، گوگل می داند که ۱۰۰ گوشی مختلف ممکن است، ۱۰۰ سیستم عامل مختلف داشته باشد، اما همه به طور کامل با اندروید سازگار هستند. این مساله به این معناست که شما می توانید همه برنامه های مشابهی را نصب کنید و به سرویس های مشابهی دسترسی داشته باشید و اگر شما Google Play را مورد استفاده قرار دهید، با برنامه ها سرویس های اندروید سازگارتر هستند.  در حالی که گوگل نسخه ای سفارشی برای گوشی های خود ساخته است، بر این مساله نیز تاکید کرده است که برنامه ها بهتر اجرا می شوند و قابلیت هایی بیشتر از آنچه ما به عنوان قابلیت های سیستم می شناسیم عرضه می کند. اندروید همیشه در مورد برنامه ها و سرویس های آنلاین بوده است و خواهد بود.

در انتخاب بروزرسانی نسخه اندروید دو گزینه دارید، خرید مستقیم گوشی از گوگل یا این که صبر کنید

وارد سرویس های Google Play شوید. این یک راه حل وحشتناک برای سازگار کردن نسخه های بیشتری از اندروید با همدیگر در ارتباط با برنامه ها است، اما همچنین بهترین راه حل است. گوگل نمی تواند هیچ شرکتی را وادار کند تا گوشی که ساخته است را بروزرسانی کند و اندروید را به صورت رایگان می توان مورد استفاده قارر داد و مادامی که گوشی استانداردهای مورد نیاز برای اجرای Google Play را برآورده سازد. فکر کردن در این مورد که گوگل می تواند یا حتی می خواهد برای استفاده از برنامه های خود محدودیت ایجاد کند و از تولید کننده مخفی نگه دارد احمقانه است. به این فکر نکنید. در عوض خدمات Google Play اغلب کارهای پشت صحنه برای اجرای یک برنامه را کنترل می کند. چیزهایی مثل سرویس های  موقعیت یابی یا امنیتی. گوگل می تواند هر کاری را برای سازگار کردن Google Play با اغلب نسخه ها انجام دهد و آن را مستقل از سیستم عامل بروزرسانی کند و دقیقا کاری است که انجام می دهد. وقتی شما مشاهده می کنید سرویس های Google Play شارژ باتری شما را کاهش می دهند، علت این است که برنامه های زیادی از آن استفاده می کنند.

اگر گوشی شما مجهز به اندروید آب نبات چوبی است و جدیدترین نسخه Google Play را داراست، آیا واقعا به اندروید نوقا نیاز دارید؟ گوشی شما هنوز همه کاری که باید انجام می داد را انجام می دهد و تقریبا هر برنامه موجودی را می تواند اجرا کند. اغلب قابلیت های امنیتی برنامه محور نیز توسط Google Play مدیریت می شود. همراه با جدیدترین پچ امنیتی برای سیستم اصلی، گوشی شما مطلوب است و از استفاده از آن باید خوشحال باشید.

آیا اندروید N مهم است؟

گوشی شما شاید هیچگاه به اندروید 7 نوقا ارتقا پیدا نکند، اما ایا این مساله مهم است؟

بله، اندروید ۷ نوقا بروزرسانی اصلی است، اگر چه قابلیت هایی که کاربر با آن مواجه می شود این مساله را بازتاب نمی کند. تغییر در روش اجرای برنامه در پس زمینه، تغییر در نحوه مدیریت بروزرسانی و تغییر در مدل ایمنی، کل تغییرات اصلی نسبت به نسخه اندروید آب نبات چوب است. در نهایت، این تغییرات برای اجرای برنامه ها و استفاده از سرویس های Google Play مورد نیاز خواهند بود. به آن مانند یک لحظه ویندوز ۷ برای اندروید فکر کنید، همه چیز آشنا به نظر می رسد، اما هر چیزی که نمی توانید مشاهده کنید حذف شده است.

من نوقا را می خواهم. به همین خاطر گوشی Nexus 6P دارم. اما همچنین می دانم که هر گوشی دیگری که روی میز من قرار دارد با نسخه اندرویدی که دارد هنوز گوشی مطلوبی است و کاری که نیاز دارم را انجام می دهم. منتظر عرضه این بروزرسانی برای گوشی هایی مثل HTC 10 یا Galaxy S7 edge هستیم، مادامی که پچ های ماهیانه، بروزسانی های مهم، همچنان عرضه شوند.

1
دانلود اپلیکیشن اندروید عصر دیجیتال

درباره نویسنده Asrdigital

از دست ندهید

بهترین روش ها برای استفاده از گوشی اندرویدی با رایانه

بهترین روش ها برای استفاده از گوشی اندرویدی با رایانه

اتصال بدون نقص گوشی اندروید شما با کامپیوتر شما مثل قبل کاری دشوار نیست. سرویس …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *