خانه » آموزش » هارد درایو پی سی ویندوز ۱۰ خود را ارتقا می دهید؟ نکاتی که بهتر است بدانید

هارد درایو پی سی ویندوز ۱۰ خود را ارتقا می دهید؟ نکاتی که بهتر است بدانید

تخفیف خرید ساعت هوشمند اپل واچ
1

اگر پس از کلون کردن درایو مشکلاتی در بروزرسانی ویندوز ۱۰ داشته اید، احتمالا زمان clean install فرا رسیده است.

بخش جدید در Paper! – در بخش دانش نامه کلمات و عبارت های کلیدی و تخصصی مطلب که ممکن است برای برخی کاربران تازگی داشته باشد را، به زبان ساده و مفهومی توضیح می دهیم، این بخش را از این پس در مطالب بعدی Paper هم ادامه خواهیم داد.

دانش نامه

clean install چیست؟ به فرآیند نصب نرم افزار می گویند که تمامی اطلاعات نسخه قبل را پاک می کند، سپس نرم افزار را نصب می کند، بر خلاف فرآیند upgrade که اطلاعات نسخه قبل نرم افزار را نگه می دارد.

از زمانی که اخیرا با این مشکل مواجه شدم، متوجه شدم که احتمالا من تنها کسی نیستم که این مشکل را داشته است. به محض تحویل لپ تاپ جدید Dell Inspiron 15 7559 ، اولین کاری که انجام دادم این بود که یک رم اضافی و درایو SSD  m.2 در شیار خالی قرار دادم. این لپ تاپ عموما فوق العاده است، اما با توجه به قرار داشتن HDD با سرعت دور در ساعت ۵۲۰۰ که به عنوان تجهیزات استاندارد روی آن قرار دارد، سرعت کند شدیدی دارد.

من توانستم به آسانی رم و HDD را ارتقا دهم و یک SSD نصب کنم، اما زمانی که خواستم بروزرسانی ویندوز را نصب کنم، مشکلاتی بوجود آمد. در ادامه مشکلات بوجود آمده و دلیل ترجیح دادن clean install به کلون کردن را اشاره می کنم.

هر چیزی فوق العاده به نظر می رسید. ویندوز ۱۰ در SSD جدید بود، هر فرآیندی بسیار سریع بوت می شود. به عبارت دیگر، تا زمانی که سعی کردم بروزرسانی ویندوز را نصب کنم. هر زمانی که بروزرسانی دانلود می شود، برای نصب ریبوت می کنید و هیچ اتفاقی نمی افتد. لپ تاپ صرفا به طور مستقیم به ویندوز بوت شده است. هیچ پیغام اخطاری ظاهر نمی شود، هیچ چیزی. انگار که سیستم را برای اولین بار روشن کرده ام.

هارد درایو سیستم ویندوز 10 خود را ارتقا می دهید؟ نکاتی که بهتر است بدانید

در نهایت، ریست کردن لپ تاپ منجر به مشکل بی پایان boot loop شد و به نظر می رسد که به یک clean install (نصب تمیز) نیاز است. با کامل شدن و بوت شدن، که با انتخاب درایو برای بوت ارائه می شود و سپس مشخص شد چه اتفاقی افتاده است.

در طول فرآیند کلون کردن، پارتیشن ها به هم ریختند. سرنوشت فرمت کردن HDD اکنون این است که ذخیره سازی انبوه درایو را به درستی پاکسازی نکرده است (که احتمالا تقصیر من بوده است) اما همانطور که در طول فرآیند اولیه دریافتم، SSD برای ویندوز پارتیشن های بسیار زیادی دارد. بهترین حدس این است که لپ تاپ نمی دانسته که بروزرسانی ویندوز یا چیزی شبیه آن را کجا نصب کند.

بنابراین نتیجه گیری بسیار ساده است. اگر چه فرآیند کلون کردن با بسیاری از نرم افزارهای ساده و کاربردی سریع  و آسان صورت می گیرد، کلین اینستال ویندوز ۱۰ در هر درایو جدید بهترین و مطمئن ترین نتایج را ارائه می کند.

1
دانلود اپلیکیشن اندروید عصر دیجیتال

درباره نویسنده Asrdigital

از دست ندهید

چگونه از کنترول بازی از راه دور PS4 استفاده کنیم

چگونه از کنترول بازی از راه دور PS4 استفاده کنیم

21 دو گوشی سونی اکسپریا Z5 و Z5 compact در ایالات متحده عرضه و توزیع …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *