خانه » سبک زندگی » رهبری و مدیریت » ۱۰ حقایق از سبک زندگی روزانه یک رهبر موفق
تخفیف خرید ساعت هوشمند اپل واچ

۱۰ حقایق از سبک زندگی روزانه یک رهبر موفق

1

وقتی هیچ کسی دور و بر رهبران نباشد، می توانم تضمین کنم که رهبران با خودشان صحبت می کنند. در طول مکالمه با خود، ممکن است مساله ای را ارزیابی کنیم، در مورد راه حلی فکر کنیم یا بررسی کنیم که در حین ارائه اطلاعات یک پاسخ، چگونه باید سازمان دهی شود، که آن گونه ای به نظر برسد که حقیقتا باید باشد.

مسئله ای که رهبران فوق العاده را از دیگر رهبران متمایز می سازد توانایی گفتن روزانه این حقایق به خود است که آنها را متمرکز، با ثبات و مطلع می سازد.

۱٫ همیشه می توانم عملکرد بهتری داشته باشم

رسیدن به منصب مدیرعاملی به این معنا نیست که شما به قله موفقیت خود دست پیدا کرده اید و پتانسیل خود را عرضه کرده اید. این منصب حتی تضمین نمی کند که شما مدیر عامل خوبی هستید، همانند هر فرد دیگر، شما همیشه می توانید مهارت ها و ویژگی های فعلی خود را بهبود ببخشید و همچنین مهارت ها و ویژگی های فردی جدیدی را توسعه دهید.

۲٫ گاهی اوقات مرتکب اشتباه شده ام و می شوم

تایید این مساله که شما مرتکب اشتباه شده اید، به رهبری شما خللی وارد نمی کند. این کار مقام شما را در نزد دیگران ارتقا می دهد، چرا که توانایی شما در پذیرفتن مسئولیت و احساس مسئولیت شما نسبت به اقداماتی که انجام داده اید را تحسین می کنند. این کار نشان می دهد که مسئولیت پذیری شما را به دردسر نمی اندازد.

۳٫ عملکرد من صرفا به خوبی تیم من است

رهبران موفق تشخیص می دهد که موفقیت صرفا به خاطر کارهایی که آنها انجام داده اند حاصل نمی شود. در عوض، آنها صرفا منابع را برای افراد با استعداد، مسئول شرکت هدایت و ارائه می کنند. برخی از رهبران موفق همچنین بسیار متواضع هستند.

۴٫ برای رهبری خودم نیز در فعالیت ها شرکت می کنم

حرف و عمل یکی بودن یکی از عبارت هایی است که از مدت ها پیش بکار برده شده است، زیرا دقیقا کاری است که رهبران کارآمد انجام می دهند. به جای این که جایی بنشینید و به دیگران بگویید چه کاری انجام دهند و خود کاری انجام ندهید، قطعا کسی را ترغیب نمی کند. با این حال، وقتی رهبر کاری که از تیم خود درخواست پیشنهاد یا بیان می کند را انجام دهد، افراد بیشتری از او تبعیت می کنند.

۵٫ وقتی تیم خود را ترغیب می کنم، عملکرد بهتری دارند

زمانی که افراد به سادگی انگیزه خود را از دست می دهند و به سختی می توان اهداف شرکت را دنبال کرد. همانند یک مربی فوتبال که با ناراحتی به اسکوربورد نگاه می کند و شکاف بزرگی بین تعداد گل های تیم خود و تیم حریف مشاهده می کند، یک رهبر قابل توجه می تواند تیم خود را ترغیب کند تا نتایج فعلی را تغییر بدهند و از چالش های پیش روی خود عبور کنند.

۶٫ من با پاداش دادن و اهمیت قائل شدن، افراد با استعداد را حفظ می کنم

رهبری که درک می کند فرد با استعداد موفقیت را به همراه می آورد، هر کاری انجام می دهد تا آن فرد با استعداد را حفظ کند. در حالی که رهبران برجسته در زمینه نوع پاداش و نحوه اهمیت قائل شدن، که بهترین کارایی را دارد، تفاوت دارند، واقعیت این است که ارائه پاداشی در عوض کاری که افراد با استعداد عرضه می کند بهترین روش برای حفظ آنها است. کارمندانی که می دانند مدیر برای آنها ارزش قائل است، بیشتر به ماندن در تیم راغب هستند.

۷٫ من عاشق کارم هستم

این که رهبران به خود می گویند عاشق کارشان هستند به این معنا نیست که برای ادامه دادن به یادآوری نیاز دارند. در اغلب موارد، این کار در واقع به این معناست که رهبران برجسته اشتیاق و علاقه خود به کاری که انجام می دهند نشان می دهند. گاهی اوقات آنها فکر می کنند ” خدای من، باورم نمی شود که برای این کار پول دریافت می کنم!”

اشتیاق داشتن برای کاری که انجام می دهند باعث می شود که رهبران ترغیب شوند و بتوانند تیم خود را ترغیب کنند. عشق، شادی، انرژی و رضایت مسری هستند.

۸٫ من هیچ وقت از یادگیری دست نمی کشم

موفق ترین رهبران به اشتهای سیری ناپذیر خود به یادگیری دانش اشاره می کنند. آنها به چیزی که افراد دیگر به آنها می گویند و چیزی که از طریق تحقیق و مطالعه می توانند متوجه شوند، علاقه دارند. این رهبران موفق یادگیری را یک فعالیت مادام العمر تبدیل می کنند، زیرا دانش قدرتی است که با استفاده از آن رهبر و شرکت، نسبت به رهبران و شرکت هایی که به فرآیند یادگیری پیوسته تمرکز ندارند، پیشی می گیرد.

۹٫ من باید بیشتر ارتباط برقرار کنم

هیچ رهبری به خاطر زیاد ارتباط برقرار کردن مورد انتقاد قرار نگرفته است. رهبران برجسته دنیای کسب و کار درک می کنند که همیشه می توانند با ارتباط برقرار کردن با تیم خود و ذینفعان دیگر، عملکرد بهتری داشته باشند. ارتباط برقرار کردن با استفاده از راه های جدید و در حال تغییر، پیام رسانی بهتر یا صرفا با گوش دادن به شکل پویا می تواند بیشتر صورت بگیرد.

۱۰٫ من می توانم شکست بخورم و هنوز موفق باشم

رهبران برجسته درک می کنند که برنده شدن همه چیز نیست. رهبران موفق ناکامی در زمینه چیزی که یادگرفته اند و نحوه تغییر آن برای رسیدن به موفقیت را با آغوش باز می پذیرند. رهبرانی که بر روی ناکامی های خود کار می کنند متوجه می شوند وقتی که در پی آن موفقیت حاصل می شود، این موفقیت شیرین تر است. آنها قدردان موفقیتی هستند که به سختی بدست آورده اند.

این حقایق برای اهداف شخصی که به عنوان تاییدیه و الهام بخش اهداف شخصی عمل می کنند که هر روزه مورد تاکید قرار می گیرند. این حقایق به رهبران برجسته خاطر نشان می سازد که نسبت به کارمندان، خانوده و دوستان خود که مسئولیت واقعی آنها هستند، چه جایگاهی دارند. حقایق مثبت رهبران را راهنمایی می کند تا هدف از کسب و کار و زندگی خود را کشف کنند و بپذیرند.

1
دانلود اپلیکیشن اندروید عصر دیجیتال

درباره نویسنده Asrdigital

از دست ندهید

چه چیزی یک زندگی را خوب می‌کند؟ درس‌هایی از طولانی‌ترین مطالعه درباره شادی

چه چیزی یک زندگی را خوب می‌کند؟ درس‌هایی از طولانی‌ترین مطالعه درباره شادی

چه چیزی ما را در طول زندگی شاد و سالم نگه‌ می‌دارد؟ اگر فکر می‌کنید …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *