خانه » اپلیکیشن » Android » بهترین برنامه های ویرایش تصویر موبایل در سال ۲۰۱۶

بهترین برنامه های ویرایش تصویر موبایل در سال ۲۰۱۶

تخفیف خرید ساعت هوشمند اپل واچ

توانایی و قدرت بیشتر برای ویرایش تصاویر خام به معنای این است که فاصله بین ویرایش تصویر موبایلی و رایانه ای هر روز در حال کمتر شدن است. ممکن است برای کنار گذاشتن رایانه های خود هنوز آماده نباشید، اما با وجود برنامه های زیادی که از اپ استور ارائه می شود، به سختی می توان دانست که از کدام برای ویرایش موبایلی استفاده کرد.

در ادامه ۸ برنامه ویرایش تصویر موبایلی برتری که عکاسان باید روی گوشی های خود نصب کنند را ارائه می کنیم. نام های بسیار آشنایی در این لیست وجود دارد و خبر خوب این که بسیاری از آنها بسیاری از آنها قابلیت هایی که برای ویرایش تصویر بر روی موبایل و تبلت نیاز دارید را در بر می گیرند. دستگاه ما باید برنامه ای را پیدا کند که هم هر چیزی که نیاز دارید را داشته باشد و هم چنین، کار کردن با رابط کاربری آن نیز برای شما ساده باشد.

Adobe Lightroom Mobile

سلطان ویرایش تصویر در موبایل

بهترین برنامه های ویرایش تصویر موبایل در سال 2016

سیستم عامل: Ios ( نسخه آیفون و آیپد) و اندروید ( توجه: نسخه اندروید یک نسل پایین تر از نسخه های کنونی Ios است). قیمت : رایگان (اما نیازمند ثبت نام در طرح Adobe Creative Cloud Photography است که ماهی ۹٫۹۹ دلار هزینه در بردارد).

قدرت کنترل فوق العاده

قابلیت همگام سازی با Lightroom CC

نیاز به ثبت نام

نامناسب برای افراد مبتدی

درست در بالای لیست ما برنامه Adobe Lightroom Mobile قرار دارد. این برنامه اکثر ابزارهایی که در نسخه کامل خود دارد را در نسخه موبایلی نیز دارد. این قابلیت های شامل تنظیمات نوردهی، تراز سفید، گرادیان، رنگ و شفافیت و برش زدن، ابزارهای dehaze و تنظیم محلی می شود. تصاویر را نیز می توان پرچم دار کرد یا رده بندی های ستاره ای برای آنها بکار برد. در صورتی که همه این ها بیش از حد باشد، دامنه ای از زیر مجموعه ها و قابلیت های خودکار وجود دارد که می توان با ضربه انگشت بکار برد. و شما اکنون می توانید از روی آیفون فایل های خام را ویرایش کنید.

با این حال، دلیل این که این برنامه متمایز است، ادغام آن با Lightroom CC است. در صورتی که در Adobe Creative Cloud Photography ثبت نام کرده باشید به آسانی می توانید فایل های ویرایش شده روی رایانه و گوشی هوشمند خود را همگام سازی کنید. هر گونه تغیری که روی تصاویر در گوشی خود ایجاد می کنید با رایانه شما می تواند همگام سازی شود، که شامل ویرایش فایل های خام می شود. تصویر اصلی را می توان در هر زمانی فرا خواند، زیرا ویرایش تنها در تصاویر در هنگام انتقال به رول دوربین یا برنامه دیگر بکار برده می شود.

این نرم افزار تنها نرم افزاری نیست که اغلب قابلیت های فوق را انجام می دهد، اما اگر پیش از این از Lightroom CC استفاده کرده اید، ادغام، ویرایش تصویر خام و بروزرسانی های منظمی که قابلیت های جدیدی را اضافه می کنند، آن را به یک برنامه ضروری تبدیل می کند.

VSCO

فوق العاده برای افکت های طبیعی ظریف

بهترین برنامه های ویرایش تصویر موبایل در سال 2016

سیستم عامل: iOS ( آیفون و اندروید)، اندروید قیمت رایگان با پرداخت درون برنامه ای

استفاده آسان

افکت های طبیعی

نتایج خوب برای هر فرد

نیاز به خرید درون برنامه ای

این برنامه مجموعه مطلوبی از سبک های زیر مجموعه است، در حالی که سبک های بسیار بیشتری است که می توان از طریق پرداخت درون برنامه ای پیدا کرد. اغلب سبک های تصاویر ظاهری طبیعی دارند و  تاکید بر ظرافت است تا افکت های HDR.

اگر می خواهید یک ویرایش سریع و آسان ایجاد کنید، کافی است سبک منتخب خود را انتخاب کنید و مقاومت آن را تنظیم کنید. با این حال، کارهای بیشتری را می توان انجام داد. نوردهی، نواحی برجسته، نواحی سایه، تراز سفید، شفافیت و رنگ های پوسته در میان تنظیمات است، در حالی که تصاویر را می توان مرتب کرد و پرستکتیو آنها را اصلاح کرد. نواحی برجسته و سایه را می توان به صورت مجزا رنگ دهی کرد تا یک افکت واقعا شیک ایجاد کرد. بهتر از همه، این برنامه ساده است و به راحتی می توان آن را مورد استفاده قرار داد.

اگر چه  VSCO یک جامعه شبیه اینستاگرام دیگر برای عکاس ها است، شما می توانید تصاویر را بدون آپلود کردن در پروفایل خود انتقال دهید، و در صورتی که در جامعه مجازی آن شرکت کردید، می توانید عکاس ها و عکس های فوق العاده ای را پیدا کنید.

Google Snapseed

هنوز یکی از بهترین برنامه های ویرایش تصویر

Platform: iOS and Android | Price: Free

سیستم عامل: iOS و اندروید / قیمت: رایگان

دامنه گسترده افکت ها

کنترل مناسب افکت ها

ساده و ابتدایی برای بعضی از اعضا

نه چندان مرتب

علاوه بر مجموعه معمول تنظیمات رنگ، روشنایی و کنتراست، این برنامه همچنین قابلیت های پیشرفته تری دارد. این قابلیت ها شامل تنظیم شبکه رنگ، اصلاحات هندسی، تنظیمات گزینشی و یک قلم موی اصلاحی می شود. این را با دامنه ای از افکت های فیلتر مثل Lens Blur. Glamour Glow, HDR Scape, Grunge, Noir و مجموعه ای از فریم ها می شود و به آسانی می توان مشاهده کرد که چرا Snapseed را افراد مبتدی و حرفه ای به یک اندازه دوست دارند.

به نظر ما، تنها شکایتی که می توان از این برنامه داشت، رابط کاربری است. یک سال پیش یا کمی قبل تر این رابط کاربری از چیزی که طرفداران عکاسی با آن آشنا بودند به رابط کاربری ای تبدیل شد که برای یک کاربر مبتدی کمی بیش از حد ساده است. برای بسیاری از افراد، ایجاد اصلاحات در یک تصویر در واقع نامناسب تر شده است. با این حال، این برنامه به لطف دامنه گسترده افکت ها و کیفیت تصویر فوق العاده هنوز یکی از بهترین برنامه های ویرایش موبایلی است.

Adobe Photoshop Express

قدرت فوتوشاپ در یک رابط کاربری ساده

بهترین برنامه های ویرایش تصویر موبایل در سال 2016

سیستم عامل: iOS، اندروید / قیمت: رایگان

استفاده آسان

دامنه مطلوب ابزارها

فاقد تنظیمات محلی

فاقد اصلاح پرسپکتیو

اگر نمی توانید عضو Adobe Creative cloud شوید، اما بعضی از توانایی های ویرایش Adobe Lightroom Mobile را نیاز دارید، در این صورت برنامه Adobe Photoshop Express تقریبا همان چیزی است که می خواهید.

این برنامه طرح بندی ساده و دامنه خوبی از ابزارهای اصلاح دارد. نواحی برجسته، نواحی سایه، دمای رنگ، شفافیت، کنتراست، نویز و وضوح در میان گزینه های اصلاح اصلی این گوشی هست و در عین حال کراپ کردن نیز موجود است.

متاسفانه خبری از اصلاح هندسی یا پرسپکتیو نیست، اما دامنه بزرگی از سبک های زیر مجموعه و همچنین توانایی ذخیره سازی سبک مخصوص خود، یک ابزار حذف کک و لک و مجموعه مطلوبی از افکت های حاشیه مختلف وجود دارد. متاسفانه این برنامه اصلاحات محلی که برنامه فوق العاده Photoshop Touch ارائه می کرد را عرضه نمی کند، اما افرادی که به دنبال بعضی از توانایی های فوتوشاپ در یک رابط کاربری ساده هستند، این برنامه گزینه مناسبی است.

Autodesk Pixlr

سرشار از قابلیت و زیر مجموعه

بهترین برنامه های ویرایش تصویر موبایل در سال 2016

سیستم عامل: iOS و اندروید / قیمت: رایگان

رابط کاربری فوق العاده

دامنه ابزار فوق العاده

کمی دشوار

نامناسب برای عکاسان محافظه کار

اگر به دنبال نرم افزار ویرایش تصویری هستید که مجموعه از زیر مجموعه ها، دامنه گسترده ای از ابزارهای کنترل و رابط کاربری بسیار ساده دارد،  Pixlr انتخاب خوبی است. علاوه بر تنظیمات رنگ و کنتراست، ابزارهای پیشرفته تری مثل تنظیمات تیرگی خطی یا شعاعی، نوردهی دوگانه، اصلاح خطی و برطرف سازی قرمزی دور چشم را دارد. از قابلیت های دیگر این برنامه می توان به قلم موهای روشن یا تیره کننده محلی، مجموعه بزرگی از سبک های تصویر زیر مجموعه، گزینه ها و برچسب های فریم و همچنین ابزار متنی  اشاره کرد و این برنامه یک راه حل همه کاره است که تصاویر را ویرایش می کند و پست های شبکه اجتماعی فوق العاده ای ایجاد می کند.

Enlight

تمام آن چه نیاز دارید در یک برنامه مجزا

بهترین برنامه های ویرایش تصویر موبایل در سال 2016

سیستم عامل: iOS / قیمت:۳٫۹۹ دلار

سرشار از قابلیت

رابط کاربری فوق العاده

پولی

تنها مخصوص سیستم عامل iOS

اگر یک گوشی آیفون دارید و به دنبال برنامه ای هستید که تقریبا هر کاری را انجام می دهد، Enlight Photo برنامه ای است که نیاز دارید. این برنامه کنترل رنگ و کنتراستی دارد که انتظار دارید، اما یک دریای مطلق از قابلیت های دیگر دارد. کنترل های هندسی، ماسک گذاری و تنظیمات محلی، ترکیب تصویر، یک قلم موی اصلاح، افکت tilt shift، دامنه گسترده ای از سبک های زیر مجموعه، بافت، نشت نور، حاشیه ها، فریم ها، طرح بندی کلاژ و گزینه های متنی قابلیت های دیگر این برنامه هستند.

با وجود این قابلیت های متعدد، کار کردن با آن کمی دشوار و اذیت کننده است، اما رابط کاربری فوق العاده ای دارد و همه چیز به شکل منطقی مرتب شده اند و به آسانی می توان مورد استفاده قرار داد. با استفاده از سبک های زیر مجموعه، کاربران معمولی چند ضربه تا تصاویر فوق العاده فاصله دارند، در حالی که ویرایشگرهای تصویر با تجربه تر می توانند با بررسی قابلیت ها نتایح تمام عیاری را بدست آورند. این برنامه چندین دلار قیمت دارد، اما سرمایه گذاری بسیاری خوبی است، چرا که قابلیت های چند برنامه مجزا را در بر دارد.

Prisma

فوق العاده برای بازسازی سبک های هنری

بهترین برنامه های ویرایش تصویر موبایل در سال 2016

سیستم عامل: iOS و اندروید / قیمت: رایگان

جالب

یک برنامه ویرایش تصویر واقعی نیست

نیازمند یک گوشی خوب است

خب، از لحاظ فنی با یک برنامه ویرایش عکس واقعی طرف هستیم، اما دنیا را تحت تاثیر خود قرار داده است. این برنامه تصویری را می گیرد و آن را به یک اثر هنری به سبک یک اثر هنری مشهور تبدیل می کند. با کلیک کردن یک دکمه می توانید ون گوگ، مونت، لیختن اشتاین یا هوکوسای خود را ایجاد کنید.

برخلاف برنامه های دیگر که نوید تبدیل تصاویر شما به نقاشی را می دهد، الگوریتم های هوشمند Prisma تقلید از سبک ها و هنرمندان مشهور را ارائه می کند، در عوض این که همه چیز را لکه دار کنند و آن را نقاشی رنگ و روغن بنامد یا عکس را اشباع زایی کند و آن را لکه دار کنند و آبرنگ بنامند.

دانلود اپلیکیشن اندروید عصر دیجیتال

درباره نویسنده Asrdigital

از دست ندهید

اپل به کاربران آندرویدی که به دنبال تغییر هستند میگوید زندگی با iPhone ساده تر است.

111 مانند تمام جنگ های بزرگ، iOS درمقابل مبارزه با آندروید همیشه پناهنده هایی داشته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *