خانه » بررسی » بررسی MacBook 2016: همه احتمالات، همه واقعیات

بررسی MacBook 2016: همه احتمالات، همه واقعیات

تخفیف خرید ساعت هوشمند اپل واچ

لپ تاپ ۱۲ اینچی MacBook سال گذشته ، و نه  MacBook Air یا MacBook Pro ، برخی از بهترین عناصر طراحی را ارائه کرد. این لپ تاپ زیبا، فوق باریک و سبک وزن است و یک صفحه نمایش Retina نوع جدیدی از تراک پد را دارد.

اما باریک بودن لپ تاپ به قیمت عملکرد آن تمام شد. قرار بود این لپ تاپ عملکردی بهتر از لپ تاپ های هم رده را عرضه کند، اما این گونه نبود.

بررسی MacBook 2016: همه احتمالات، همه واقعیات

اکنون یک لپ تاپ  جدید بروزرسانی شده MacBook وجود دارد که جایگزین لپ تاپ MacBook سال گذشته شده است. این لپ تاپ دو ویژگی جدید دارد: یکی مرتبط با زیبایی و یکی مخالف زیبایی. نتیجه طراحی لپ تاپ مشابه با عملکرد بهتر است. و هنوز در صورتی که به دنبال این هستید که کدام لپ تاپ بهترین بسته را عرضه می کند، این لپ تاپ به خواسته شما پاسخ نمی دهد. قرار است که این لپ تاپ عملکرد بهتری به نسبت لپ تاپ های هم رده داشته باشد، اما قیمت بالایی دارد و از بعضی جهات برتری دارد.

مدل پایه این لپ تاپ ۱۲۹۹ دلار قیمت دارد و مجهز به یک پردازنده دو هسته ای ۱٫۱ گیگاهرتزی ntel Core m3، ۲ گیگابایت ذخیره فلاش و ۸ گیگابایت حافظه دارد ( یک دستگاه با پردانزده ۱٫۲ گیگاهرتزی Core m5 و ذخیره فلاش بیشتر ۱۵۹۹ دلار قیمت دارد). شما همچنین می توانید با پرداخت پول بیشتر دستگاه خود را ارتقا دهید و یک پردازنده ۱٫۳ گیگاهرتزی با توربو بوست بهتر را داشته باشید. شرکت اپل همیشه تخفیف ارائه کرده است، اما این قیمت های آغازین بر طبق استاندارد اغلب لپ تاپ ها هنوز گران هستند.

بررسی MacBook 2016: همه احتمالات، همه واقعیات

اولین و آشکارترین تغییر نسبت به لپ تاپ مک بوک سال گذشته این است که این لپ تاپ در رنگ طلایی-صورتی عرضه می شود. لپ تاپ مک بوک سال گذشته در سه رنگ نقره ای، خاکستری و طلایی موجود بود. و لپ تاپ MacBook Air نقره ای رنگ بود. این به این معناست که تنها لپ تاپ مک بوک ۲۰۱۶ تنها لپ تاپ صورتی رنگ اپل است. آیا این رنگ توجه بعضی از افراد را به خود جلب می کند؟ شاید. همانند لپ تاپ مک بوک طلائی رنگ سال گذشته، رنگ صورتی متمایز کننده است.

رنگ صورتی این لپ تاپ متمایز کننده است

همراه با رنگ صورتی یا بدون آن، این لپ تاپ  فوق العاده است. بدون این که از نزدیک آن را مشاهده کنید، به سختی می توان زیبایی آن را توصیف کنید. اما این کار من است، پس ادامه می دهم. وقتی لپ تاپ را می بندید و آن را در دست می گیرید و لوگوی اپل نمایان است، شباهت زیادی به آیپد پیدا می کند. هر فردی که آن را دیده یا در دست گرفته است به باریک، سبک و کیفیت کلی آن پی برده است.

بررسی MacBook 2016: همه احتمالات، همه واقعیات

در صورتی که آینده دستگاه های محاسباتی این باشد که کوچک تر و باریک تر شوند، در نتیجه این نوع دستگاه نمونه خوبی از این تغییر است. دستگاه ها در حال کوچک تر شدن هستند، و تقریبا در همه جا می توان از آن ها استفاده کرد. فن اوری گفتگو به تدریج تعامل در این دستگاه ها را ارتقا می دهد و شرکت هایی مثل اپل به اهمیت جلب توجه افراد به خدمات خود و نه صرفا خرید سخت افزار، تاکید می کنند. برای شرکت اپل، سخت افزار هنوز بسیار بسیار مهم است. اما این لپ تاپ مک بوک به قدری به راحتی قابل حمل است که بیشتر شبیه یک دستگاه ماهوار دیگر است تا یک مرکز فرمان برای کلیه محاسبات شخصی.

بررسی MacBook 2016: همه احتمالات، همه واقعیات بررسی MacBook 2016: همه احتمالات، همه واقعیات

همانند لپ تاپ های دیگر اپل، این لپ تاپ مک بوک از جنس آلومینیوم مستحکمی است. این لپ تاپ ۴۵۳٫۵ گرم وزن و ۱۳٫۱ میلی متر ضخامت دارد و باریک تر از MacBook Air است. این لپ تاپ، باریک ترین لپ تاپ موجود در بازار نیست، این لپ تاپ HP Spectre 13.3 است که باریک ترین لپ تاپ موجود در بازار است.  اما این لپ تاپ، باریک ترین لپ تاپ اپل به حساب می آید. این لپ تاپ مجهز به یک صفحه نمایش Retina 12 اینچی زیبا ( با ابعاد تصویر ۲۳۰۴ در ۱۳۴۰ پیکسل) است که لپ تاپ MacBook Air فاقد آن است.این صفحه نمایش نسبت دید ۱۶ در ۱۰ را دارد.

این لپ تاپ به قدری باریک و سبک است که تقریبا آن را احساس نمی کنید.

یک لپ تاپ مجهز به یک تراک پد Force Touch است که یک موفقیت مهندسی مکانیک دیگر است: تراک پد به صورت فیزیکی حرکت نمی کند، اما وقتی بر روی آن ضربه می زنید، تصور می کنید که کلیک کرده اید. قسمت بالای تراک پد کلیک می کند، نه فقط قسمت پایین آن. شما می توانید بر روی یک واژه در یک بدنه متن ضربه بزنید تا تعریفی را مشاهده کنید یا از تراک پد برای رسم یا امضای یک سند استفاده کنید. این تنها دلیل برای ارتقا از مک بوک سال گذشته نیست، بلکه یکی از چیزهایی است که به خوبی با لپ تاپ های نسل آینده اپل انطباق دارد.

بررسی MacBook 2016: همه احتمالات، همه واقعیات

مطمئن باشید که بعضی از ویژگی های سخت افزاری فدا شده اند که یکی از آنها صفحه کلید است. این لپ تاپ مجهز به یک صفحه کلید تمام اندازه با کلیدهای نسبتا بزرگتر از مک بوک های دیگر است. اما فضای جانبی و عمق کمتری وجود دارد. کلیدها عمق کمی دارند. وقتی صفحه کلید این لپ تاپ را با لپ تاپ MacBook Pro مقایسه کردیم، متوجه شدیم که کلیدهای لپ تاپ قدیمی تر نرم تر هستند و عمق بیشتری دارند. کلیدهای تابع در بالای لپ تاپ کوچک هستند. و این یک عادت مرسوم کوچک است، اما اگر معمولا لپ تاپ باز خود را با صفحه کلید از این اتاق به این اتاق ببرید، یا از این جلسه به آن جلسه ببرید، چند کلید روی لپ تاپ را لمس می کنید، زیرا صفحه کلید از سمت راست به لبه بدنه می رود.

بررسی MacBook 2016: همه احتمالات، همه واقعیات

در صورتی که مدل سال گذشته مک بوک رضایت شما را بر آورده نکند، یکی از چیزهایی که باعث می شود شما این لپ تاپ را خریداری کنید عملکرد است. این لپ تاپ مجهز به پردازنده Intel Core M ( بخشی از نسل Skylake) و حافظه فلاش سریع تر است. مدل پایه این لپ تاپ مجهز به TurboBoost تا ۲٫۲ گیگاهرتز است، در حالی که مدل رده بالاتر آن TurboBoost تا ۲٫۷ گیگاهرتز را ارائه می کند (TurboBoost، برای افراد ناآشنا، یک قابلیت پردازنده Intel است که سرعت روی پردازنده را وقتی برای وظایف سنگین تر به آن نیاز دارد، ارتقا می دهد).

در آزمون های معیار اولیه، متوجه شدیم که این لپ تاپ حداقل ۲۰ درصد سریع تر از مک بوک سال گذشته است. با وجود این که تجربه کمتری نسبت به لپ تاپ مک بوک سال گذشته دارم، می توانم با قطعیت بگویم  لپ تاپ مک بوک ۲۰۱۶ حجمی از نوارهای مرورگر و برنامه های سنگین را کنترل می کند که به صورت نرمال در لپ تاپ ۲۰۱۲ MacBook باعث کند شدن یا هنگ کردن می شد. سرعت این لپ تاپ واقعا شگفت آور است. حتی برنامه iTunes را به سرعت باز کرد. و با وجود این که هیچ پردازنده گرافیکی مجزایی ندارد، می تواند حداقل بعضی از برنامه های ویرایشگر با کیفیت را به خوبی اجرا کند.

بررسی MacBook 2016: همه احتمالات، همه واقعیات

اما چیزی که باید بخاطر سپرد این است که وقتی من می گویم سرعت این لپ تاپ من را شگفت زده کرد، من انتتظارات متوسطی دارم. وقتی توان بیشتری را انتظار داشته باشید، به مشکلاتی برمی خوردید. ما هنوز در مورد یک پردازنده Intel Core M صحبت می کنیم. شما می توانید لپ تاپ قدرتمندتر MacBook Air 13 اینچی با پردازنده دو هسته ای ۲٫۲ گیگاهرتزی Intel Core i7 و TurboBoost حداکثر ۳٫۲ گیگاهرتزی را با قیمت ۱۱۴۹ دلار خریداری کنید که کمتر از قیمت مدل پایه این لپ تاپ است. و افراد حرفه ای در زمینه ویرایش ویدئو هنوز لپ تاپ MacBook Pro را ترجیح می دهند.

با وجود افزایش توان، این لپ تاپ مک بوک جدید یک ساعت دوام شارژ باتری بیشتر نسبت به مدل قبلی خود دارد. در یک آزمون رسمی Verge، که شامل خاموش کردن کلیه تنظیمات مصرف بهینه، تنظیم روشنایی ۶۵ درصد برای صفحه نمایش و حلقه ای از صفحات وب می شود، این لپ تاپ دقیقا  ۱۰ ساعت دوام شارژ داشت. در کاربرد معمول، وقتی روشنایی بیشتر بود، نوارهای متعددی در مرورگر کروم باز بود و از برنامه هایی مثل  Slack استفاده کردم، این لپ تاپ تقریبا یک روز کاری دوام شارژ داشت، اما تنها اگر به صورت مداوم از آن استفاده نکنم. در صورتی که به صورت مداوم از آن از اوایل صبح استفاده می کردم، اوایل بعدازظهر باید آن را شارژ می کردم.

بررسی MacBook 2016: همه احتمالات، همه واقعیات

بار دیگر، همه چیز نسبی است: با وجود این که نسبت به دوام شارژ لپ تاپ قدیمی MacBook Pro من بهتر است، لپ تاپ ۱۳ اینچی MacBook Air وضعیت بهتری از لحاظ دوام شارژ نسبت به این لپ تاپ دارد.

هنوز باید درگاه usb type-c را در نظر گرفت

یک درگاه USB Type-C در این لپ تاپ وجود دارد. همانند روزهای اولیه استانداردهای جدید، مکالمه بیشتر در مورد راحتی است تا خود فن آوری. USB Type-C به عنوان یک فن آوری خود را اثبات کرده است. میزان انتقال پر سرعت و شارژ سریع تر را ارائه می کند. با این وجود، USB Type-C به عنوان تنها درگاه، آزاردهنده است. برای انجام هر کاری بجز شارژ کردن لپ تاپ یا شارژ کردن گوشی با آن  به آداپتور نیاز است ( نه هر دو به طور همزمان).

بررسی MacBook 2016: همه احتمالات، همه واقعیات

این لپ تاپ ۱۲ اینچی برای ویرایش ویدئو به اندازه کافی توان دارد و با این وجود انتقال آن ویدئو از یک کارت SD پیچیده تر است. این یک مورد واضح برای استفاده از حافظه ابری است، اما همانند جدا شدن از دیسک فلاپی، تغییر گاهی اوقات به آهستگی رخ می دهد.

بررسی MacBook 2016: همه احتمالات، همه واقعیات

برای دوست داران لپ تاپ اپل، که یک طراحی مشخص را دوست دارند، که می توانند مشکلات داشتن یک درگاه مجزا را نادیده بگیرند و قیمت برای آنها مساله ای نیست، لپ تاپ مک بوک جدید یک انتخاب خوب می تواند باشد. گاهی اوقات وقتی یک محصول جدید را خریداری می کنیم، ما براساس احتمالات آن را خریداری می کنیم نه توانمندی ها، و این لپ تاپ در زمره این خریدها به حساب می آید. اما برای اغلب افراد چگونه است؟ باید صبر کرد و مشاهده نمود.

شش برند فن آوری که اپل را می توانند به چالش بکشند

دانلود اپلیکیشن اندروید عصر دیجیتال

درباره نویسنده Asrdigital

از دست ندهید

تکنولوژی جدید اپل،پد شارژر قدرتمند بی سیم

اغلب معرفی یک گوشی موبایل آیفون جدید می تواند به این معنا باشد که یک …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *