خانه » بررسی » بررسی خودرو ۲۰۱۶ Ford Mustang GT

بررسی خودرو ۲۰۱۶ Ford Mustang GT

تخفیف خرید ساعت هوشمند اپل واچ

اضافه شدن حروف بیشتر در انتهای نام خودروها به یک عادت تبدیل شده است، اما هیچ کدام از این حروف به اندازه GT که اغلب مورد استفاده قرار می گیرند، مبهم نیستند. نشان هایی مثل LE، تیپ R و AMG نشان می دهد که کدام سطح تزئینات و تودوزی داخلی را می پسندید یا این که مدل اسپرت تر یک وسیله نقلیه خاص را ترجیح می دهید. فرض بر این است که FT به معنای این است که شما روی یک خودرو گرن تورر نشسته اید؟ اما منظور از خودروی جی تی چیست؟ یک خودرو چه ویژگی های باید داشته باشد که یک خودروی جی تی واقعی در نظر گرفته شود؟ من برای درک این مفهوم، یک سفر کوتاه با خودروی ۲۰۱۶ Mustang GT رفتم تا متوجه شوم آیا این خودرو شایسته این برچسب است یا خیر.

 

بررسی خودروی 2016 Ford Mustang GT

 

خودروی پرچم دار سری Ford Mustang مجهز به یک موتور V8 5 لیتری است که توان ۴۳۵ اسب بخار و گشتاور ۴۰۰ پوند بر فوت را ارائه می کند. این قابلیت ها با استفاده از یک سیستم انتقال قدرت اتوماتیک ۶ سرعته یا سیستم انتقال قدرت دستی شش سرعته به چرخ های عقب فرستاده می شود.در سفری که با این خودرو داشتم، دنده های ماشین به خوبی عوض می شدند.

یکی از دوستانی که می خواست به زودی عروس شود، درخواست کرد که در عروسی آنها داماد را با نمایش یک خودروی زیبا برای بردن داماد به مراسم غافلگیر کنم. من احساس کردم که یک خودرو عضلانی زرد رنگ با اگزوز دارای گلوی بزرگ کفایت می کند. برای این کار می بایست از نیویورک به ماین می رفتم و در نتیجه وقت زیادی برای فکر کردن در مورد ماهیت GT داشتم.

در معنای سنتی، Grand Tourer، چیزی بین یک خودروی اسپرت و لوکس است، راحت تر از یک خودروی سنگین اما چالاک تر از یک خودروی سدان. می توانید مسافت های طولانی را با این خودرو طی کنید و در عین حال از رانندگی با آن لذت ببرید. برای همین منظور، اغلب پیکربندی های رایج خودرو GT یک کوپه ۲+۲ دو در است و بدنه شیک و فست بک یک خودروی موستانگ مدرن قطعا برای این پیکربندی مناسب است.

نسل جدید خودروی موستانگ ظاهری شیک تر پیدا کرده است و بازار کشورهای دیگر را تحت تاثیر قرار خواهد داد. با توجه به این خودرو بین المللی است، شرکت فورد از مردم می خواهد تا آن را به این خاطر بخرند که واقعا دوست داشتنی است، نه به خاطر آمریکایی بودن آن.این مساله ممکن است بعضی از افراد را نگران کند، اما قابلیت های جدید فوق العاده این خودرو شما را امیدوار می کند و این خودرو را با یک خودروی اسپرت اروپایی اشتباه نخواهید گرفت.

نشان آیکونی اسب پونی ( اسب کوچک) در شبکه ذوزنقه ای شکل آن قرار گرفته است و در کنار مجموعه از محفظه های شیک مخصوص چراغ جلو واقع شده است. این محفظه شامل چراغ های جلوی پرشدت است که با سه چراغ LED مخصوص روز تقویت می شود. ظاهر اریب خودرو در ابتدا شما را به شک می اندازد که آیا آن را دوست دارید یا ندارید، اما با گذشت زمان به آن عادت می کنید.

 

بررسی خودروی 2016 Ford Mustang GT

 

این خودرو مجهز به یک کاپوت بزرگ و برجسته و سرپوشی است که تا قسمت پشت پایین آمده است. سه چراغ عقب LED متمایز موستانگ در هر طرف (که به صورت متوالی روشن می شوند)، از بدنه پشتی سنتی صاف خودرو بیرون زده اند.

 

بررسی خودروی 2016 Ford Mustang GT

 

در حالی که خودرو را برای رفتن به سفر آماده می کردم، صندوق عقب ۱۳٫۵ فوت مکعبی را با کیف های چرخ دار و کوله پشتی پر کردم و هنوز صندوق عقب جا داشت. در قسمت جلوی ماشین، دو صندلی اسپرت رکاروی اپشنال قرار دارد که سفر را برای من و سرنشین دیگر خودرو دلنشین می کند. این دو به نظر برای سفر طولانی که می خواهید بروید چندان فوق العاده نیستند. با این وجود، بدنه داخلی این خودرو یکی از بهترین هایی است که در یک خودروی موستانگ یا در واقع در هر خودرویی در این کلاس می توانید مشاهده کنید. کابین خودرو تودوزی برجسته و دلپذیری است. عقربه ها و سوئیچ های الهام گرفته از هواپیما هیجان انگیز و جالب هستند.

 

بررسی خودروی 2016 Ford Mustang GT

 

با استفاده از این تاگل های فلزی مستحکم، راننده می تواند حالت های رانندگی مختلفی را امتحان کند و سفر خود را لذت بخش سازد. نرم شدن سیستم فرمان خودرو مانع از این می شود که در طول بزرگراه های طولانی خیلی خسته شوم. در جاده های فرعی، خودرو مستحکم است و واکنش دهی خوبی دارد. حتی حالت دوست داشتنی برف نیز وجود دارد که باعث می شود که این خودرو در هنگام باریدن برف به یک شی کاملا بی مصرف تبدیل نشود.

پس از چند ساعت رانندگی، صندلی های Recaro راحت تر از چیزی است که انتظارش را داشتم. به طور کلی این خودرو به لطف قسمت جلو و پشتی مستقلی که دارد، تجربه رانندگی مطلوب و قابل اطمینانی را ارائه می کند. بله، درست است، دیگر خبری از محور عقب قدیمی نیست، و اکنون به خوبی می تواند از جاده خارج شده و یک گوشه قرار بگیرد.

 

بررسی خودروی 2016 Ford Mustang GT

 

این خودرو اسپرتی ترین خودروی است که موستانگ تا به حال عرضه کرده است، اما این خودروی تقریبا ۴۰۰۰ پوندی نمی تواند با رقبای اروپایی خود به خوبی رقابت کند.این خودرو هنوز نسبت به خودروهای کوپی که بر عملکرد متمرکز هستند، بیش از حد سبک است، اما وقتی آن را به گوشه ای می برید، سیستم تعلیق عقب چرخ خارجی را هل می دهد تا ماشین را سرجای خود نگه دارد، که این کار بهتر از مدل های قبلی موستانگ صورت می گیرد. با اضافه کردن سیستم تعلیق استرات مک فرسون در جلو و ۶ ترمز پیستونی برمبو یک خودروی عضلانی خواهید داشت که تجربه رانندگی شبیه یک خودروی اسپرت را ارائه می کند.

 

بررسی خودروی 2016 Ford Mustang GT

 

راستش را بخواهید، سیستم کنترل مطلوب در خودروی مانند فورد موستانگ یک ویژگی فوق العاده است. مهم ترین ویژگی برای فروش این خودرو در زیر بدنه آن قرار دارد و جدیدترین خودروی موستانگ نسل جدیدی از موتور V8  با حجم ۵ لیتری مشهور را دارد. با بروزرسانی هایی مثل والف های اگزوز و سیستم مکش بزرگتر ، درگاه های مکش صاف تر و قابلیت های چند ظرفیتی جدید، این موتور مستحکم می تواند در کنار عملکرد فوق العاده، مصرف سوخت بهینه ای داشته باشد.این موتور توان ۴۳۵ اسب بخار و ۴۰۰ پوند بر فوت گشتاور را عرضه می کند و در عین حال مصرف سوخت بهینه ای دارد (۱۵ مایل برگالن در شهر، ۲۵ مایل برگالن در بزرگراه).

بله، این خودرو مصرف بنزین نسبتا بالایی دارد

تجربه رانندگی من با این خودرو می توانست بهتر از این باشد، در صورتی که در طول سفر به سمت محل عروسی مجبور نبودم که برای دفعات متعدد توقف کنم. شاید اگر این خودروی موستانگ مجهز به یک موتور EcoBoost چهار سیلندر ۲٫۳ لیتری بود، بهتر بود. این موتور توربو شارژ کوچکتر توان ۳۱۰ اسب بخار را دارد و در عین حال مصرف بنزین آن در شهر ۲۲ مایل برگالن و در بزرگراه ۳۱ مایل برگالن است. با این حال، وقتی به بزرگراه های طولانی رسیدم، و با شتاب مناسب رانندگی کردم و در عین حال به صدای زیاد اگزوز گوش دادم، هر گونه فکر در مورد مصرف بهینه سوخت را از سر خودم بیرون کردم.

از بین پیشرفت هایی که در این خودرو صورت گرفته است، سیستم انتقال قدرت دستی به نظر یک تفاوت جزئی دارد که در نسل قبلی خودروی رقیب آن شورلت کامارو من را ناراضی کرد. با توجه به این که نقطه تماس شیب دار به نظر می رسد، انتقال قدرت به شکل مطلوب کمی دشوار است.

در این روز بسیار بزرگ، برای داماد خوشحالی که در کنار من نشسته است یک تجربه رانندگی نه چندان مطلوب را ارائه می کنم. این خودرو در شدیدترین تنظیمات خود تنظیم شده است و در هنگام رسیدن به استفاده از قابلیت line lock فکر می کنم.

line lock یکی از برنامه های ردیابی متعددی است که در داخل این خودرو وجود دارد و باعث می شود که خودرو از روز اول قابل ردیابی باشد. اغلب برنامه ها سنجش متریک عملکرد معمول را دارند، اما برنامه line lock ، بعد از اینکه فشار پدال رها شد، ترمزهای جلو به آرامی درگیر می‌شوند و این حالت را حفظ می‌کنند. در نتیجه، این موضوع منجر به واکنش بیشتر تایرهای عقب نسبت به پدال گاز می‌شود و این فاصله با دود و گاهی آتش‌گرفتن! قسمتی از لاستیک خودرو پر می‌شود. در نهایت به این نتیجه رسیدم که استفاده از این قابلیت برای افزایش شور و هیجان عروسی چندان مطلوب نیست.

این مساله به این معنا نیست که در طول راه خبری از شور و هیجان نیست. با داشتن موتوری با ۴۳۵ اسب بخار توان، شتاب خودرو در هنگام عبور از روستای شیب دار ماین هیجان زیادی را ایجاد می کند. فکر می کنم که برای ” بله” گفتن به اندازه ادرنالین داماد را افزایش دادم!

نتیجه گیری

مدل پایه خودروی موستانگ از ۳۲۳۹۵ دلار شروع می شود و در مقایسه با محصولات هم رده قیمت قابل قبولی دارد، اما مدل های رده بالاتر آن تا ۴۰۰۰۰ دلار قیمت دارند. این خودرو تجربه رانندگی مطلوبی را عرضه می کند و برای مسافت های طولانی بسیار مناسب است.

این که این خودرو در مقایسه با خودروهای GT دیگر در چه رده ای قرار می گیرد به بحث جداگانه ای نیاز دارد، اما مشخص است که این خودرو شایسته نشان GT بر روی بدنه خود است.

 

گالری تصاویر خودرو ۲۰۱۶ Ford Mustang GT  

 

بعدی قبلی

 

بررسی خودروی 2016 Ford Mustang GT

 

 

بررسی خودروی 2016 Ford Mustang GT

 

 

بررسی خودروی 2016 Ford Mustang GT

 

 

بررسی خودروی 2016 Ford Mustang GT

 

 

بررسی خودروی 2016 Ford Mustang GT

 

 

بررسی خودروی 2016 Ford Mustang GT

 

 

 

بررسی خودروی 2016 Ford Mustang GT

 

 

بررسی خودروی 2016 Ford Mustang GT

 

 

بررسی خودروی 2016 Ford Mustang GT

 

بعدی قبلی

 

 

دانلود اپلیکیشن اندروید عصر دیجیتال

درباره نویسنده Asrdigital

از دست ندهید

بررسی گوشی Apple iPhone 7 Plus - سلام پادشاه

بررسی گوشی Apple iPhone 7 Plus – سلام پادشاه

1 معرفی گوشی  iPhone 7 Plus نیازی به معرفی ندارد. جدیدترین های اپل همیشه مورد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *