خانه » آموزش » شش روش برای افزایش امنیت آیفون و آیپد در سال ۲۰۱۶!
تخفیف خرید ساعت هوشمند اپل واچ
شش روش برای افزایش امنیت آیفون و آیپد در سال 2016!

شش روش برای افزایش امنیت آیفون و آیپد در سال ۲۰۱۶!

شش روش برای افزایش امنیت آیفون و آیپد در سال ۲۰۱۶!

امنیت در نبردی دایمی با آسایش قرار دارد. هر چه سریع تر و راحت تر بتوانیم به داده های خود دسترسی داشته باشیم، فرد دیگری سریع تر و آسان تر می تواند به آنها نفوذ پیدا کند. با این حال، اگر این کار را برای آنها دشوارتر کنید، برای خود ما نیز دشواتر می شود. یکی از بزرگترین مزایای که آیفون و آیپد به ما ارائه می کند تعادل بهتر، بین این دو است.

حسگر اثرانگشت به ما این امکان را می دهد تا رمز ورود قدرتمندی داشته باشیم و همچنین دسترسی زیست سنجی را ممکن می سازد. iCloud Keychain این امکان را برای ما فراهم می کند تا رمز ورودهای منحصر به فردی داشته باشیم، بدون این که نیازی به حفظ کردن آنها باشد. شناسایی دو مرحله ای از حساب های ما محافظت می کند، اما به شیوه ای که هنوز به سادگی قابل استفاده است. با این وجود، آیفون و آیپد نیز گزینه هایی دارند که به ما کمک می کنند تا حریم خصوصی خود را بیشتر حفظ کنیم و ایمن تر باشیم. در ادامه به نحوه استفاده از این گزینه ها اشاره می شود.

۱٫ قوی باشید

در صورتی که اخیرا آیفون یا آیپد خریداری کرده باشید، دستگاه های شما مجهز به حسگر اثر انگشت هستند. حسگر اثر انگشت به شما این امکان را می دهند، شما را به آسانی شناسایی کند، تا بتوانید دستگاه خود را از حالت قفل در بیاورید و از Apple Pay استفاده کنید و مجوز خرید برای iTunes ، App Store و برنامه های دیگر را بدهید. به دلیل این مزیت، سیستم عامل iOS 9، کد عبور را از چهار رقم به شش رقم افزایش داده است.

برای بهره گیری از این قابلیت، در صورتی که هنوز از کد عبور شش رقمی استفاده نمی کنید به Settings > Touch ID & Passcode بروید و کد عبور خود را تغییر دهید. این تغییر به سرعت اعمال می شود. با توجه به این که دیگر نیازی به وارد کردن زیاد کد عبور ندارید به قفل رمز عبور پیچیده تری در عوض سوئیچ کنید. مطمئنا، گاهی اوقات وارد کردن این رمز عبور آزاردهنده است، اما با کم وارد کردن کد عبور جبران می شود. تنها وقتی که ری بوت می کنید، پنج مرتبه حسگر اثرانگشت را اشتباه وارد کرده باشید یا به مدت ۴۸ ساعت از گوشی خود استفاده نکرده باشید باید از این قفل استفاده کنید (در صورتی که در مورد مسائل امنیتی واقعا نگران هستید، و دوست دارید خیالت از این بابت راحت باشد، حسگر اثرانگشت را غیرفعال کنید و یک رمزعبور پیچیده قدرتمند را برای ورود انتخاب کنید).

حتی اگر دستگاه شما مجهز به حسگر اثر انگشت نباشد، هنوز باید از قفل کد عبور استفاده کنید. این قفل نه تنها از آیفون و آیپد در برابر نفوذ افراد غریبه محافظت می کند، بلکه از دسترسی دزدان در برابر داده های شما محافظت می کند.

شش روش برای افزایش امنیت آیفون و آیپد در سال 2016!

۲٫ محرمانه باشید

در صورتی که lock screen شما کلیه دسترسی و داده های شخصی شما را نمایان می کند، فایده داشتن حسگر اثر انگشت و کد عبور ۶ انگشتی یا رمز عبور قوی چیست؟

  • مرکز کنترل این امکان را به شما می دهد تا با باز کردن قفل چراغ قوه روشن شود، اما همچنین به یک دزد این امکان را می دهد تا برای جلوگیری از ردیابی حالت پرواز فعال شود.
  • مرکز اطلاع رسانی به شما این امکان را می دهد تا نگاهی اجمالی به پیام ها و بروزرسانی های خود داشته باشید، اما به یک متجاوز حریم شخصی نیز امکان مشابهی می دهد.
  • سیری به شما این امکان را می دهد تا سوالاتی بپرسید و فرمان هایی بدهید، اما به هر کس دیگری نیز این امکان را می دهد تا بعضی از اطلاعات شما را بدست آورد.

حسگر اثر انگشت بسیار بهینه است و در iPhones 6s بسیار سریع است، که تنها به یک یا دو ثانیه نیاز دارد تا قفل آن باز شود. بنابراین، در صورتی که در مورد امنیت و حریم خصوصی خود کمی ابراز نگرانی می کنید، مرکز اطلاع رسانی، مرکز کنترل و حتی سیری را از lock screen خود غیرفعال کنید. در صورتی که نیمی از راه را بروید، مرکز کنترل را غیرفعال کنید و پیش نمایش پیام ها را غیرفعال کنید. با این کار، هیچ کس نمی تواند دستگاه شما را غیرفعال کند یا پیام های شما را بخواند (با این حال، هنوز می توانند مشاهده کنند چه کسی به شما پیام داده است)

شش روش برای افزایش امنیت آیفون و آیپد در سال 2016!

۳٫ ایمن باشید

امنیت با عمق دفاعی بهترین کارایی را دارد و منظور از عمق دفاعی داشتن بیشترین لایه امنیتی ممکن است. یک کد عبور چیزی است که شما می دانید. حسگر اثر انگشت چیزی که شما دارید. متاسفانه، به دلیل این که شرکت اپل این امکان را برای شما فراهم نمی کند تا از هر دو برای امنیت بیشتر استفاده کنید، باعث افزایش عمق دفاعی نمی شود. فقط راحتی را به همراه دارد. تاییدیه ۲ مرحله ای را وارد کنید. در این فرآیند دو مرحله شما باید یک رمزعبور و یک نشانه، چیزی که می دانید و چیزی که دارید، را وارد کنید. علامت از طریق پیامک یا برنامه ای مثل Google Authenticator, Authy، ۱Password و غیره برای آیفون، آیپد ، ساعت اپل یا دستگاه های دیگر تامین می شود. در این صورت، اگر فردی رمزعبور شما را داشته باشد، اما دستگاه و علامت کنونی شما را که به صورت مداوم تغییر می کند را نداشته باشد، هنوز نمی تواند به اطلاعات شما دسترسی داشته باشد. کلیه سرویس ها آن را ارائه نمی کند و بسیاری از آنها به شکل متفاوتی این کار را انجام می دهند و برای هر چیزی که اطلاعات شخصی شما در آن است، از قبیل ایمیل، پیام، ذخیره سازی آنلاین و غیره ، باید این قابلیت را فعال سازی کنید.

توجه: اپل در میان راه انتقال از یک سیستم قدیمی به دو عاملی است، اما هر کسی هنوز می تواند به یکی از این دو دسترسی داشته باشد.

۴٫ تمیز باشید

چیزی که در دستگاه هوشمند خود نگاه می کنید به خود شما مرتبط است. اگر می خواهید مطمئن شوید که دیگران دخالت نمی کنند باید کوکی ها، تاریخچه وب و اطلاعات دیگر مرتبط با وب گردی شما در اینترنت پیگیری یا ثبت نمی شود. Safari در زمینه وب گردی محرمانه پیشتاز است. اما امروزه تقریبا هر مرورگری این قابلیت را دارد.. آنها همیشه روش هایی برای حذف اطلاعاتی که ثبت شده اند را ارائه می کنند. در آیفون و آیپد، کافی است به Settings > Safari بروید. برای گوگل، بدون توجه به این که دستگاه هوشمند چیز، به بخش activity controls بروید. در صورتی که در کافی شپ، هتل یا مکان عمومی دیگری هستید که نمی توانید به شبکه اینترنت اعتماد کنید، باید فعالیت های خود را از طریق VPN انجام دهید.

شش روش برای افزایش امنیت آیفون و آیپد در سال 2016!

۵٫ مقاوم باشید

صرفا به خاطر این که برنامه ای موقعیت شما را می خواهد بداند، نباید آن را در اختیار برنامه قرار دهید. موقعیت شما از خصوصی ترین اطلاعاتی است که شما دارید، نظارت بر موقعیت باعث کاهش دوام باتری و پردازنده آیفون و آیپد می شود. بنابراین، حتما به Settings > Privacy > Location بروید و هر چیزی که معمولا استفاده نمی کنید یا در مواقع اضطراری نیاز دارید را غیرفعال کنید. شما همیشه می توانید در صورت نیاز مجدد این گزینه ها را فعال کنید.

به همین شکل، اگر به برنامه های دیگر امکان دسترسی به حساب توئیتر، فیس بوک یا حساب های دیگر خود را داده اید، به صورت دوره ای آن دسترسی را نیز بررسی کنید.

شش روش برای افزایش امنیت آیفون و آیپد در سال 2016!

۶٫ باهوش باشید

امنیت در نبردی دائمی با راحتی قرار دارد. خوشبختانه، برای این که مقیاس ها به سمت راحتی حرکت کند، برنامه های مدیریت رمزعبور وجود دارد. آنها رمزعبورهای منجصر به فرد قدرتمند شما را ذخیره سازی می کنند و دسترسی به یک رمزعبور اصلی مجزا یا اثر انگشت با استفاده از حسگر اثر انگشت را ارائه می کنند. با گسترش فعالیت ها، شما حتی می توانید برای نوشتن رمزعبور و برنامه های دیگر استفاده کنید. iCloud Keychain به صورت پیش فرض وجود دارد، اما در صورتی که می خواهید ایمن تر باشید، می توانید از ۱PasswordLastpassDataVault یا برنامه مدیریت رمزورد اختصاصی دیگری استفاده کنید که ویژگی های بیشتری مثل حسابرسی امنیتی، هشدار، تیم پشتیبانی علامتی و غیره را ارائه می کنند.

شش روش برای افزایش امنیت آیفون و آیپد در سال 2016!

۷٫ نکات برتر

موارد اشاره شده نکات برتری برای افزایش سطح امنیت آیفون، آیپاد تاچ و آیپد بود. در صورتی که نکته دیگر یا روش جایگزینی برای ایمن نگه داشتن اطلاعات در سیستم عامل IOS به ذهن شما می رسد، ما را در جریان بگذارید!

شش روش برای افزایش امنیت آیفون و آیپد در سال 2016!

شش برند فن آوری که اپل را می توانند به چالش بکشند

دانلود اپلیکیشن اندروید عصر دیجیتال

درباره نویسنده Asrdigital

از دست ندهید

تکنولوژی جدید اپل،پد شارژر قدرتمند بی سیم

اغلب معرفی یک گوشی موبایل آیفون جدید می تواند به این معنا باشد که یک …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *